Hakkında

Güncel Sanat Arşivi; güncel sanatla ilgili deneyim ve birikimi paylaşarak sanat araştırmalarına katkıda bulunmak için 2014 Şubat’ında Ankara’da kurulan gönüllü bir sosyal girişim ve bağımsız bir sanat inisiyatifidir.

Güncel Sanat Arşivi’nin amaçları; Türkiye’den ve dünyadan güncel sanatla ilgili gelişmeleri takip etmek, güncel sanat sergilerini gezmek, sanat projeleri geliştirerek insanlar ve şehirler arasında köprü kurmak ve tüm bu birikimi, fotoğraf, video ve yazılar aracılıyla arşivlemek ve paylaşmaktır.

Özel amaç ise bir sanat eserini ilk kez görmenin heyecanını saklı tutmaktır. Çünkü o heyecanın da kendine ait bir hikâyesi vardır: İlk izlenimin hikâyesi. Bu hikâyeden yola çıkarak izleyici, eser, sanatçı ve mekân arasında bir bağ kurulmaya çalışılır. Bunun için sergiler gezilir, sanat projeleri geliştirilir, sanat araştırmaları yapılır, sanatçı atölyeleri ziyaret edilir, sergi kurulumları izlenir, söyleşiler yapılır, sanat yazıları yazılır ve çeviriler yapılır; böylece arşiv çalışmaları genişletilir.

Bu anlamda Güncel Sanat Arşivi’nin hedefi; sanat araştırmaları için sürekli gelişen ve herkesin erişebileceği özgün bir kaynak oluşturmaktır.

Güncel Sanat Arşivi ekibi için tıklayınız.

Gizlilik Politikası

İnternet sitesi ve sosyal medya hesaplarında görülen, aksi belirtilenler dışındaki tüm fotoğraf ve videolar ile yazarı belirtilen ya da alıntı yapılanlar dışındaki tüm yazılar, Güncel Sanat Arşivi ekibi tarafından üretilen çalışmalardır; tüm görsel ve yazılı içeriklerin hakları saklıdır. Bunlar dışında sitede yayımlanan yazılardaki fikirler, yazarlarına aittir ve yazarlarını bağlar. Siteden ya da sosyal medya hesaplarından alıntı yapmak istediğiniz her yazı, fotoğraf, video, görsel, metin, içerik, makale vb. için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Haber Bültenine abone olmak için tıklayınız.
Paylaş