“Vera Hafızaları: Başlangıç” Sergisi Basın Bülteni

Please click for English

“Vera Hafızaları: Başlangıç” sergisi 17 Şubat’ta Vera Kültür Sanat’ta açılıyor!

Vera Kültür Sanat, açılış sergisi “Vera Hafızaları: Başlangıç” ile izleyicileri yeni bir başlangıcın parçası olmaya davet ediyor.
Anadolu’nun gösterişli kültürel mirasını günümüze taşıyan şehirlerinden Tokat’ın tarihi birikiminden kaynağını alan Vera Kültür Sanat, bu birikimi, deneysel ve disiplinlerarası sanat projeleri ve etkinliklerle zenginleştirerek, şehrin hafızasında yeni alanlar açmaya hazırlanıyor. Bu bakış açısından yola çıkan “Vera Hafızaları: Başlangıç”, Vera Kültür Sanat sergilerinin ilki olarak, yeni başlangıçların heyecanından ilham alıyor. Güncel Sanat Arşivi işbirliğiyle düzenlenen sergi, farklı disiplinlerden ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden sanatçıları, yeni hafızalara dahil olmak üzere Vera Kültür Sanat’ta bir araya getiriyor. Açılışı 17 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşecek olan “Vera Hafızaları: Başlangıç”, 21 Mart 2020 tarihine kadar Vera Kültür Sanat’ta görülebilir.
Sanatçılar
Aslı Işıksal, Ayşe Nur İpek, Burçin Nilay Kalınbayrak, Dice, Engin Esen, Esin Aykanat Avcı, Esma Burcu Havası, Evren Selçuk, Fırat Güner, Gözde Mulla, Hatice Aykanat, Hüseyin Arıcı, Mehtap Morkoç, Özkan Işık, Özlem Tekdemir, Semra Kalınbayrak, Seniha Ünay, Sevda Kal Sözer, Yiğit Türüdü, Zeynep Gürler.
Vera Hafızaları: Başlangıç
Açılış: 17 Şubat – 19.00
Sergi Tarihi: 17 Şubat – 21 Mart 2020
Yer: Vera Kültür Sanat
Adres: Yeşilırmak Mahallesi, Bosna 4 Sokak, No:3/A, Tokat
Telefon: 0356 228 68 67
E-mail: info@verakultursanat.com
Web: https://verakultursanat.com/

Sergiyle ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

Teşekkürler

Sergide yer alarak fikir aşamasından itibaren sergiye destek olan ve açılış heyecanını paylaşan sanatçılar Aslı Işıksal, Ayşe Nur İpek, Burçin Nilay Kalınbayrak, Dice, Engin Esen, Esin Aykanat Avcı, Esma Burcu Havası, Evren Selçuk, Fırat Güner, Gözde Mulla, Hatice Aykanat, Hüseyin Arıcı, Mehtap Morkoç, Özkan Işık, Özlem Tekdemir, Semra Kalınbayrak, Seniha Ünay, Sevda Kal Sözer, Yiğit Türüdü ve Zeynep Gürler’e; serginin Tokat tarafını yürüten, afişler dahil tüm sürece sonsuz destekleriyle katkıda bulunan Aygün Kalınbayrak Ercan ve Önder Ercan’a; serginin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Erol ve Semra Kalınbayrak’a; serginin Düzce tarafını yürüterek süreci kolaylaştıran Seniha Ünay’a; katalog yazısı için Özlem Tekdemir’e; katkıları ve destekleri için Esra Özkan, Gencer Uçar ve Hazan Yılmaz’a içten teşekkürlerimizle.

Paylaş