Evren Selçuk’tan Bir Sergi Arşivi

Evren Selçuk’un “Standard Profile: Documentation” sergisi 27 Ekim’de Vera Kültür Sanat’ta açılıyor!
Bir serginin arşivini ortaya koyan Evren Selçuk ’un “Standard Profile: Documentation” sergisi, Vera Kültür Sanat ve  Güncel Sanat Arşivi işbirliğiyle izleyicileri kurgulanmış bir fabrikanın izini sürmeye davet ediyor.

Standard Profile’ın hikayesi, fabrikaların yarattığı yıkımlara dayanır. Kötü koşullarda çalıştırılan işçiler,  çevresel felaketler, sömürünün sistematik mekanizması, kısır üretim döngüsü gibi. 

Bir galeri mekânının, aktif olarak üretim yapabilen Standard Profile adında bir fabrikaya dönüştürülmesiyle oluşan “Standard Profile: Production” sergisiyle bu vahşi üretim ideolojisi odağa alınmıştı. Ham deri tabakalar, gaz maskeleri, respiratörler, ürün kolileri, ürün teşhir vitrinleri, yük taşıma arabaları, mutfak, personel odası, kantin, üretim departmanları, aktif olarak görev yapan teknik personel, temizlik personelleri, işçiler gibi birçok unsurun bir araya gelerek kurgulandığı bir fabrika.

Fiziki kurulumu ve performans hazırlıklarıyla birlikte bir yıllık zaman dilimine yayılan bu serginin; eskiz, kroki, kurgu gibi birçok görselinin ve oluşum aşamalarının bir arşivi olan “Standard Profile: Documentation” sergisi ise Standard Profilin görünmez belleğini görünür hale getirmeye çalışır.

Evren Selçuk’un “Standard Profile: Documentation” sergisi 27 Ekim – 8 Kasım 2020 tarihleri arasında Vera Kültür Sanat‘ta görülebilir.

Adres: Yeşilırmak Mahallesi, Bosna 4 Sokak, No:3/A, Tokat

Telefon: 0356 228 68 67

E-mail: info@verakultursanat.com

Web: https://verakultursanat.com/

Sergiden fotoğraflar için tıklayınız.

Daha fazla duyuru için tıklayınız.

Paylaş