Sanat Projeleri Araştırma Anketi

Güncel Sanat Arşivi, ulusal ve uluslararası sanat destek programlarına proje başvurusunda bulunma oranlarını incelemek üzere bağımsız bir anket düzenliyor.
Sanat alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumların yararlanabileceği birçok ulusal ve uluslararası sanat destek programı mevcut. Peki bunların ne kadar farkındayız ve bunlardan gerçekten yararlanabiliyor muyuz?

Ankete katılmak için tıklayınız.

Sanat Projeleri Araştırma Anketi, ulusal veya uluslararası sanat destek programlarından ne kadar haberdar olduğumuzu, bu programlardan yeterince faydalanıp faydalanmadığımızı, proje yazarken ya da başvuru yaparken ne tür zorluklar yaşadığımızı, daha önce hiç başvuru yapmadıysak neden yapmadığımızı ve daha fazlasını öğrenmek üzere yola çıkıyor.

Anket, sanatçılardan üniversite öğrencilerine, akademisyenlerden sanat ve kültür sektörü çalışanlarına, sanat kolektifi üyelerinden küratörlere, sanat tarihçilerinden araştırmacılara kadar sanat alanında faaliyet gösteren geniş bir katılımcı grubunu hedef alıyor. Ayrıca, hem sanat destek programlarına daha önce hiç proje başvurusu yapmamış hem de daha önce bir veya birden fazla proje başvurusu yapmış olanlara yönelik kapsamlı bir soru içeriği sunuyor.

Sanat Projeleri Araştırma Anketi tamamlandıktan sonra bir analiz raporu hazırlanması ve bunun yayımlanması planlanmaktadır. Anket sonuçlarının, sanat destek programlarına proje yazmak ve başvuru yapmak isteyenlerin faydalanabileceği yeni araştırmalar, eğitim programları ve sanat projelerinin planlanmasına yönelik çalışmalara zemin hazırlaması beklenmektedir. Ayrıca bu sonuçlar, Güncel Sanat Arşivi’nde yayımlanan Sanat Projeleri Yazı Dizisinin devamı için de bir kaynak oluşturacaktır.

Ankete katılmak için tıklayınız.

Paylaş